MF-MSMF014-2
Contact Now
MF-MSMF014-2
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : SMD/SMT
Qualification : AEC-Q200
Resistance : 6.5 Ohms
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 60 VDC
Series : MF-MSMF
Current Rating - Max : 40 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 0.14 A
Trip Current : 0.34 A
Manufacturer : Bourns
Description : Resettable Fuses - PPTC 0.14A 60V 0.40ohm AEC-Q200