MF-NSMF012-2
Contact Now
MF-NSMF012-2
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : SMD/SMT
Resistance : 8.5 Ohms
Package / Case : 1206 (3216 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 30 VDC
Series : MF-NSMF
Current Rating - Max : 10 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 0.12 A
Trip Current : 0.29 A
Manufacturer : Bourns
Description : Resettable Fuses - PPTC 0.12A 30V 1.35ohm