MF-FSMF035X-2
Contact Now
MF-FSMF035X-2
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : SMD/SMT
Resistance : 1.4 Ohms
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 6 VDC
Series : MF-FSMF
Current Rating - Max : 40 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 0.35 A
Trip Current : 0.75 A