MF-SM013/250V-2
Contact Now
MF-SM013/250V-2
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : SMD/SMT
Resistance : 12 Ohms
Package / Case : 2612
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 60 VDC
Series : MF-SM013/250V
Current Rating - Max : 3 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 0.13 A
Trip Current : 0.26 A
Manufacturer : Bourns
Description : Resettable Fuses - PPTC 0.13A 60V 6.5ohm Vertical