MF-RX110-0-99
Contact Now
MF-RX110-0-99
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 0.25 Ohms
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Maximum Voltage : 60 VDC
Series : MF-RX
Lead Spacing : 5.1 mm
Current Rating - Max : 40 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 1.1 A
Trip Current : 2.2 A
Manufacturer : Bourns
Description : Resettable Fuses - PPTC 1.10A 60V 0.15ohm