MF-VS175-0
Contact Now
MF-VS175-0
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : Strap
Termination Style : Axial
Packaging : Bulk
Maximum Voltage : 16 VDC
Series : MF-VS
Current Rating - Max : 1.75 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 1.75 A
Trip Current : 3.5 A
Manufacturer : Bourns
Description : Resettable Fuses - PPTC 1.75A 12V 0.029ohm