RUEF300-1
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 0.08 Ohms
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Maximum Voltage : 30 VDC
Series : RUEF
Current Rating - Max : -
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 3 A
Trip Current : 6 A
Manufacturer : Littelfuse
Description : Resettable Fuses - PPTC 3A 30V 40A Imax