PTR030V0700-TR1
Contact Now
PTR030V0700-TR1
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 0.02 Ohms
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 30 V
Series : PTR030V
Lead Spacing : 10 mm
Current Rating - Max : 100 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 7 A
Trip Current : 14 A
Manufacturer : Bussmann / Eaton
Description : Resettable Fuses - PPTC 30V 7A Radial Kinked Leads