RGEF1100-2
Contact Now
RGEF1100-2
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 0.0089 Ohms
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 16 VDC
Series : RGEF
Current Rating - Max : 100 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 11 A
Trip Current : 18.7 A