LVR033K-2
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 2.6 Ohms
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 240 VAC
Series : LVR
Lead Spacing : 5.8 mm
Current Rating - Max : 4.5 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 0.33 A
Trip Current : 0.74 A
Manufacturer : Littelfuse
Description : Resettable Fuses - PPTC 4.5A 2Pin T/R LN VOLTAGE PRODUCTS