PICOSMDC035S-2
Contact Now
PICOSMDC035S-2
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : SMD/SMT
Resistance : 1.4 Ohms
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 6 V
Series : picoSMD
Current Rating - Max : -
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 0.35 A
Trip Current : 0.75 A
Manufacturer : Littelfuse
Description : Resettable Fuses - PPTC 6V 100A 1.4Ohms