TM2P-10271
Contact Now
TM2P-10271
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 16 Ohms
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Maximum Voltage : 60 VDC
Series : TM2P
Lead Spacing : 2.5 mm
Current Rating - Max : 3 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 0.15 A
Trip Current : 0.3 A
Manufacturer : Littelfuse
Description : Resettable Fuses - PPTC 270VDC 0.15A 2 PRO DEVICE