CMF-SD25A-2
Contact Now
CMF-SD25A-2
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : SMD/SMT
Resistance : 25 Ohms
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 230 VAC
Series : CMF-SD
Current Rating - Max : 2.8 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Hold Current : 0.13 A
Trip Current : 0.26 A