PTR060V0110-BK
Contact Now
PTR060V0110-BK
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 0.25 Ohms
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Maximum Voltage : 60 V
Series : PTR060V
Lead Spacing : 5 mm
Current Rating - Max : -
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 1.1 A
Trip Current : 2.2 A
Manufacturer : Bussmann / Eaton
Description : Resettable Fuses - PPTC 60V 1.1A Radial