1812L260SLPR
Contact Now
1812L260SLPR
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : SMD/SMT
Resistance : 0.024 Ohms
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 6 V
Series : L-SL
Current Rating - Max : 50 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 2.6 A
Trip Current : 6 A
Manufacturer : Littelfuse
Description : Resettable Fuses - PPTC 6V POLYFUSE 1812 LoRho SL 2.60A