1812L150/24MR
Contact Now
1812L150/24MR
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : SMD/SMT
Resistance : 0.12 Ohms
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 24 VDC
Series : 1812L
Current Rating - Max : 20 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 1.5 A
Trip Current : 3 A
Manufacturer : Littelfuse
Description : Resettable Fuses - PPTC 24V 1.5A-HD 40A MAX