HVR250P180CF
Contact Now
HVR250P180CF
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 4 Ohms
Termination Style : Radial
Packaging : Ammo Pack
Maximum Voltage : 60 VDC
Series : HVR250
Current Rating - Max : 3 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 0.18 A
Trip Current : 0.65 A
Manufacturer : Littelfuse
Description : Resettable Fuses - PPTC 60V/250V .180A Telecom